Aby mohl cestovatel navštívit pyramidu, nemusí nutně pouze do Egypta. Tento tvar totiž zaujal mnoho dávných civilizací. Pyramidy se stavěly z mnoha různých důvodů a na mnoha místech. Nejmasivnější dojem vyvolává pyramida, kterou můžete najít v Mexiku. Pokud by stála vedle svých kolegyní v Egyptě, asi by byla přehlédnutelná. Její výška je dvakrát menší. Měří jen sedmdesát pět metrů. Dodnes se neobjasnilo, kdo nechal pyramidu postavit.
Jisté je, že se kolem ní rozkládalo město, které mělo až sto dvacet tisíc obyvatel. Na vrcholu pyramidy se nacházela kdysi svatyně. V Mexiku můžeme spatřit dalšího velikána tohoto druhu. Jedná se o pyramidu Castillo, která svou propracovaností budí dodnes obdiv. Ti, kdo se v minulosti dostali na její vrchol, asi až tak nadšeni nebyli. Nedávno totiž vědci zjistili, že se pod nachází jeskyně. Usoudili, že se do ní svrhávali náboženské oběti.
Pyramida je i v Číně
Přesto, že se tyto zajímavé stavby nacházejí téměř po celém světě, stejně budou asi nejvíce spojovány s Egyptem. V Gíze můžeme obdivovat ty největší a nejstarší. Největší z nich, pyramida Chufuvova, je vysoká téměř sto padesát metrů a její stáří je odhadováno na čtyři a půl tisíce let. Skoro po celou svou existenci byla považována na nejvyšší stavbu světa. Smysl staveb pyramid v Egyptě je určitě všeobecně známý. Pohřbívali se do ní faraoni a vysoce postavení lidé u dvora.
§ Stavbu, která se velice pyramidám podobá, můžeme najít i na území dnešní Číny.
§ Je vysoká pouhých jedenáct metrů a možná právě proto byla objevena docela nedávno. Až roku 1905.
V době svého vzniku stála na území korejského království. Korejská království se kdysi v této oblasti rozkládala dokonce tři. Pyramida, které se říká Generálova hrobka, je místem věčného odpočinku krále Gwanggaeta, který žil na přelomu čtvrtého a pátého století.