Potřebujete něco zabalit a odeslat, nebo uschovat sezonní oblečení, boty, sportovní potřeby, případně křehčí věci, jako jsou hračky či porcelán? Pak pravděpodobně sáhnete po výplňovém materiálu. Ten slouží jako jistá forma zabezpečení před mechanickým poškozením, ale musíte používat selský rozum a využít různé druhy výplní tak, aby byly funkční a dostatečně efektivní.
Materiálů pro výplně existuje více, mezi nimi má své pevné místo na špici oblíbenosti bublinková fólie. A právě ta se nejspíš stala inspirací pro tvůrce podobného řešení – vzduchových polštářků. Jsou natolik pevné, že dokonce předčí papírové noviny a časopisy, molitan a různé textilie, a navíc velmi levné a dokonce je možné mít k dispozici stroj na jejich výrobu.
Stroj na výrobu vzduchových polštářků
Stroj na výrobu vzduchových polštářků ocení zejména majitelé e-shopů a průmyslových komplexů, které balí takřka denně zboží zákazníkům do kartonových krabic. V současné době však s nafouknutými polštářky obchodují i některé firmy, polštářky se vzduchem, zabalené v pytlích, odebírají jednotlivci i firmy pro balení zboží i jako ochranu věcí při stěhování. Možná se to zdá jako malicherná hloupost, ale docela obyčejný vzduch uvnitř plastové fólie v podobě nafouknutých čtvercových či obdélníkových balónků, tedy jakási obdoba bublinkové fólie, ušetří spoustu mnohem dražšího výplňového materiálu a zároveň zabezpečí náklad před poškozením.
Takto lze zabalit i křehčí předměty, umístíte je do středu kartonové krabice větší velikosti, vložíte je do bublinkové fólie a zbytek volného místa vyplníte právě polštářky. Jsou velmi lehké, předmět neotlačí ani nepomačkají svou vahou i v případě menšího tlaku na víko krabice. Je to tedy mnohem efektivnější způsob balení, než polyuretan, textil nebo kartonová vlna.
Tímto způsobem lze výrazně ušetřit na provozních nákladech ve srovnání s jinými výplňovými materiály (hlavně papírem a polyuretanem), pochopitelně s přihlédnutím na vysoké množství expedovaných zásilek, a tím pádem návratnosti investic do strojního vybavení.